Натяжна стеля та її конкуренти
Натяжна стеля
Способів обробки стель — безліч, і вони змінювалися з протягом часу. Стелі білили, обклеювали шпалерами, закривали дерев’яними або пластиковими рейками, плитами (Армстронг) і т.д. Але станом на сьогоднішній день, частка таких видів оздоблення на ринку мінімальна. У лідери вирвалися тільки гіпсокартон та натяжні стелі.
Прихильники та противники того чи іншого варіанту часто кажуть про екологічність своїх фаворитів. Ті, хто віддає перевагу гіпсовим конструкціям, вказують на те, що полотна — це продукт хімічної промисловості, і що він шкідливий для здоров’я. Але фарби та штукатурки, які застосовуються при встановленні гіпсокартонних стель, — це теж «хімія». Плюс при підрізанні гіпсокартонних листів під час монтажу утворюється багато дрібного пилу, що не можна назвати корисним фактором.
Стеля з гіпсокартону
Сучасні полотна з ПВХ або тканини — основна складова натяжних стель — проходять обов’язкову сертифікацію і дозволені для встановлення навіть у дитячих та медичних закладах. Крім того, виробники працюють над тим, щоб матеріал був негорючим та нетоксичним.
Так що на сьогоднішній день натяжні стелі обходять за популярностю конструкції з гіпсових плит. І причин тому кілька:
- естетичний зовнішній вигляд;
- конструкційні можливості, що дозволяють виконати будь-які задуми дизайнера та задовольнити побажання клієнта;
- швидкість монтажу;
- відсутність брудних робіт;
- демократична ціна.
Що таке натяжна стеля: види стель, варіанти монтажу
Монтаж натяжної стелі
Натяжна стеля — це вид стельового оздоблення, в якому текстильне або полівінілхлоридне полотно потрібного розміру монтується за допомогою спеціальних кріплень нижче чорнової (базової) стелі. У готовому вигляді він є ідеально рівною поверхнею, приховує всі недоліки базової стелі, а також проводку, витяжні канали, кабелі зв’язку та інші інженерні комунікації. На відміну від гіпсокартону, який істотно знижує висоту приміщення, натяжні стелі «з’їдають» не більше 5–10 см, якщо тільки це не багаторівнева конструкція.
На ринку України існує два види натяжних стель:
- з полотна ПВХ (яке часто називають плівкою);
- тканинні.
Плівкові ПВХ-полотна, у свою чергу, бувають з глянцевим, матовим і сатиновим ефектом.
- Матові стелі схожі на якісну пофарбовану стелю.
- Глянцеві дзеркалять навколишній простір, через що їх часто використовують у невеликих кімнатах з низькими стелями для візуального розширенняприміщення.
- Сатинові схожі на матові, але мають шовковисту текстуру і ледь помітний глянець, за рахунок чого стеля виглядає дорого та елегантно.
Також натяжні стелі можуть відрізнятися за видом кріплень:
- гарпунні;
- демферні
- безщілинні.
Найчастіше всього використовується гарпунне кріплення, але, залежно від конкретного проекту, можуть бути використані і інші варіанти. Самі профілі, до яких кріпиться стельове полотно, можуть бути алюмінієвими або пластиковими.
Встановлення натяжної стелі на профіль
За способом кріплення полотна натяжні стелі бувають безщілинними, парящими, тіньовими та зі вставкою. Крім того, проект може включати кілька рівнів стелі, фотодрук на полотні тощо. На етапі проектування визначаються і варіанти освітлення, а також наявність та розміщення ніш під штори, технічне обладнання, кондиціонери, горищні сходи і таке інше.
Отже, натяжна стеля — це не готовий виріб, який можна купити в магазині відповідно до певних параметрів і просто встановити в приміщенні. Це набір матеріалів та комплектуючих, кількість яких може суттєво відрізнятися. Підбираються вони індивідуально у відповідності з розробленим дизайном, що, у свою чергу, впливає на кінцеву вартість виробу.
А виготовлення та встановлення натяжної стелі — це, по суті, послуга, в якій, крім матеріалів, оплачується ручна праця монтажників. Розрахунок вартості починається з цеху, в якому виготовляється полотно. І навіть на цьому етапі ціна буде різною в залежності від:
- кількості кутів;
- криволінійності стелі;
- внутрішніх вирізів (полотно з простою геометрією квадрата або прямокутника буде коштувати дешевше).
Цех з виготовлення натяжних стель
Вартість монтажу збільшує додаткова робота по кутах безпосередньо на об’єкті, а також облаштування стелі з великим периметром. При розрахунках береться до уваги якість стін та вид стінового оздоблення (наприклад, керамограніт збільшує вартість) тощо.
Не можна забувати і про логістичну складову. Одна справа, коли монтувати стелю потрібно в Запоріжжя, поряд з офісом та складом, і зовсім інша — візти всі матеріали та обладнання за 50–60 км від міста. У будь-якому випадку, озвучена підсумкова сума від компанії «Натяжні стелі Запоріжжя» включає виготовлення та встановлення натяжних стель «під ключ» — тобто вартість всіх матеріалів та роботи.
Що таке «ціна 1 м2 натяжної стелі з роботою»?
Найбільш популярне питання, яке під час попереднього обдзвону задають потенційні замовники, це ціна 1 м2 натяжної стелі з роботою. І це найбільш велика помилка, що притаманна як клієнтам, так і установникам. Насправді не існує такого поняття, як «середня вартість». Пояснити можна на простому прикладі.
Зробимо розрахунок ціни натяжної стелі для двох приміщень з різною геометрією (прямокутник і квадрат), однаковою кількістю кутів та приблизно однаковою площею: кімнати 15 кв. м (3 × 5) та 16 кв. м (4 × 4).
У першому випадку буде використано полотно стандартної ширини 3,2 м, а у другому потрібно брати вже широкоформатне. Воно вже коштує дорожче, і при різниці всього в 1 кв. м вартість стелі відразу ж зростає.
А якщо до цього додадуться ще особливості конкретного приміщення, які впливають на вартість виробу, підсумкові суми можуть відрізнятися до 10 разів.
Вимірювання ширини натяжної стелі
Серед факторів, які впливають на кінцеву вартість натяжної стелі, слід зазначити:
- матеріали, що використовуються;
- кількість кутів у приміщенні;
- наявність ніш;
- вид та кількість світильників;
- особливості дизайну за проектом.
З усього цього можна зробити висновок — питання щодо середньої ціни 1 кв. м натяжної стелі є одразу некоректним. І якщо все ж таки така цифра була озвучена, найчастіше вона не співпадатиме з тією, що в результаті опиниться у договорі. З боку компанії-установника більш коректно розрахувати кілька варіантів комплектації натяжних стель для того, щоб клієнт міг вибрати оптимальний за вартістю.
Конструктивні особливості натяжних стель
Отже, натяжна стеля — це складний виріб, який включає велику кількість різноманітних комплектуючих і робіт щодо їх встановлення. Далі коротко опишемо основні позиції із зазначенням їхньої приблизної вартості.
- Полотно (плівка або тканина)
- Профілі (стандартні або конструкційні)
- Фотодрук різних типів (3D, monovision, doublevision)
- Вбудовані елементи
Полотно натяжної стелі
Полотно натяжної стелі
Полотно, з якого роблять натяжні стелі, розрізняється виробником, видом матеріалу, шириною (стандартне або широкоформатне) і т.д.
Основна складова вартості — це саме полотно. Різниця між ціною у виробника та у компаній, які займаються монтажем, є, але вона невелика.
Полотна для натяжних стель із ПВХ («плівка»)
На ринку України домінують полотна ПВХ (так звана «плівка») китайського виробництва:
Найбільш поширеним в нашій країні є полотно MSD з продуктових лінійок Premium та Classic.
Причому бренди з європейською реєстрацією також постачають в Україну виключно продукцію китайського походження. Та незважаючи на азіатське походження, їх продукція може мати більш високу якість виготовлення, ніж мейнстрім за типом MSD Classic, і тому в ряді випадків дійсно виправдані для покупки.
Крім бренду, на вартість полотен із ПВХ впливають ширина рулону та фактура. Ширина буває від 1,5 до 5,7 м. Все, що знаходиться в діапазоні від 1,5 м до 3,2 м, вважається стандартною шириною і коштує дешевше. Наприклад, матове полотно MSD Premium шириною 3,2 м обійдеться у 300 гривень за кв. м, а широкоформат 4–5 м — 355 гривень за кв. м. Мова йде про вартість полотна з роботою, ціни вказані на початок серпня 2023 року.
Широкоформатне полотно із ПВХ
Різниця в ціні обумовлена складністю виробництва матеріалу великого формату та збільшенням кількості відходів при викроюванні стелі. Стандартна ширина (до 3,2 м), як правило, дає менше відходів
Стандартні ПВХ полотна, які використовуються найчастіше, мають матову, глянсову та сатинову поверхню. Вони бувають білими та кольоровими. Крім цього, існують ексклюзивні види:
- матовий фактурний;
- металік;
- перламутр;
- напівпрозоре полотно;
- прозоре і т.д.
Всі ці позиції коштують значно дорожче.
Так, полотна стандартної ширини (до 3,2 м) у матовому та сатиновому виконанні будуть розрізнятися за ціною приблизно на 10 гривень за 1 кв. м. Також не сильно дорожче коштуватиме кольорове полотно порівняно з білим — різниця складе приблизно 30 гривень за кв. м. Різниця між стандартним полотном і ексклюзивним буде більш суттєвою.
Полотна для натяжних стель із тканини
Полотна для натяжних стель з тканини
Тканинні полотна — це поліефірна основа, просочена спеціальними полімерними сумішами. На українському ринку стелі з тканини поширені не так сильно, головним чином, через значно більшу високу ціну, у порівнянні з ПВХ.
Зовні вони дуже схожі на якісну пофарбовану стелю з матовим ефектом, мають малу натяжку і заправляються методом кулачкового закочування.
В Україні встановлюються тканинні стелі DESCOR (Німеччина) та Clipso (Швейцарія). Також на ринку є кілька брендів ноунейм з Китаю.
Вартість 1 кв. м. тканинної стелі з установкою стартує від 800 гривень.
Якщо вже повернутися до питання екологічності натяжної стелі, то ПВХ-плівка де факто не відрізняється від поліефірної тканини, бо і перша, й друга є синтетичним продуктом. Натяжних стель з натуральної тканини не існує.
Профілі
Важливою складовою будь-якої натяжної стелі є профілі. Вони бувають декількох видів і відрізняються за своїм призначенням:
- стінові — пластикові, алюмінієві, профіль-брус. При цьому вибір конкретного профілю залежить від дизайнерського рішення і того, до якого оздоблення стін вони кріпляться;
- конструкції для штор та гардин використовуються на 80% об’єктів. Бувають вбудовані, накладні, із прихованим карнизом, з нішею тощо;
- конструкція стелі може бути багаторівневою, світловою, парящою, тіньовою та іншого виду.
Стінові профілі можуть бути виготовлені з пластику або алюмінію; за видом вінта кріплення бувають:
- стандартні гарпунні;
- тіньові;
- парячі;
- спеціалізовані;
- безщілинні.
Стіновий профіль для натяжної стелі
Для стандартного гарпунного кріплення натяжної стелі найчастіше використовуються алюмінієві профілі двох видів: n-подібні та h-подібні. Середня ціна стартує від 70 гривень за погонний метр і включає самі профілі, кріплення та роботу монтажника. Пластиковий профіль за конструкцією аналогічний алюмінієвому, але коштує трохи дешевше — від 60 гривень за погонний метр з монтажем.
При використанні алюмінієвих конструкцій гарантовано щільне примикання, що забезпечує найкращий зовнішній вигляд готової стелі — без хвилеподібних стиків.
Профіль брус або брус-міні застосовується при обході сходової клітки або оздобленні стін, на якій не можна закріпитися (наприклад, керамограніт). Це дорогое кріплення, його вартість стартує від 570 гривень за погонний метр.
Приклад безщілинного кріплення натяжної стелі
Для пристрою стелі без декоративної вставки використовується спеціальний профіль для безщілинного кріплення. Цей вид монтажу використовується досить рідко і, як правило, виключно на вимогу клієнта. У безщілинного способу є як «плюси», так і «мінуси». При цьому вартість такої натяжної стелі буде приблизно на 30% вище, ніж за стандартного гарпунного монтажу.
Кріплення штор та гардин
Натяжна стеля зі шторами
Сучасні натяжні стелі дуже часто є не просто натягнутим полотном певного кольору з певною кількістю світильників або люстрою. Все частіше клієнт хоче бачити складний дизайн з великою кількістю додаткових елементів, що також призводить до подорожчання готового виробу. Одним із таких доповнень є кріплення для штор та гардин.
Є кілька варіантів улаштування карнизу для текстильного декору в приміщенні з натяжними стелями.
Найпростіший спосіб — це установка закладних на чорновій стелі до того, як натягнули полотно, до яких по готовому полотну буде кріпитися стандартний стельовий карниз. Ціна такої конструкції стартує від 250 гривень за погонний метр.
Натяжна стеля, із встановленими закладними
З влаштуванням ніші зі стандартних профілів. В цьому випадку з z-подібного алюмінієвого, h-профілю або бруса виконується перегин у натяжній стелі, і в поглибленні між вікном і натяжним до чорнової стелі кріпиться карниз. Така конструкція коштує від 600 гривень за погонний метр.
Натяжна стеля з нішою
З використанням спеціальних стельових профілів для закріплення штор та гардин. Профіль «Гардіна» сконструйований таким чином, що рівень основного натяжної стелі розташований на 3 см нижче, ніж рівень кріплення гачків. Гачки для навішування штор розміщуються в 2–3 ряди. Коштує встановлення такого виду кріплень від 750 гривень за погонний метр. Вартість профілів для створення прихованих ніш з карнизом для штор та гардин стартує від 1200 гривень за погонний метр; вони випускаються в білому або чорному кольорі і комплектуються бігунками, а також різними спеціальними деталями.
Натяжна стеля зі спеціальним профілем для штор
Конструкція натяжної стелі
За допомогою готових профілів дизайнери можуть проектувати, а монтажники монтувати найрізноманітні види натяжних стель.
Багаторівнева натяжна стеля
Багаторівневі натяжні стелі — створюються за допомогою спеціально розроблених для виконання цього завдання профілів. Розрахунок вартості таких стель виконується в погонних метрах переходів конструкції. Мінімальна ціна дорівнює 700 гривень за погонний метр перегину, на вартість впливають також вигини, наявність внутрішніх вирізів, підсвічування тощо.
Тіньова натяжна стеля
Тіньові натяжні стелі — стеля з тіньовим примиканням є на сьогоднішній день одним із найпопулярніших. Така конструкція не примикає до стін і монтується з невеликим зазором, який підкреслює геометрію простору. Різновидів профілів, які можуть бути використані для створення тіньової стелі, на ринку багато; найбюджетніші коштують від 150 гривень за погонний метр, найдорожчі — від 430 гривень за погонний метр.
«Паряща» стеля зі світлодіодної стрічки
«Парящі» стелі — ефект «паріння» натяжної стелі створюється при увімкненні світлодіодної стрічки, яка вмонтована в спеціальні профілі за периметром полотна. Вартість такої конструкції станом на 1 серпня 2023 року стартує від 300 гривень за погонний метр. Окремо рахується вартість світлодіодної стрічки, яка може бути різної потужності, температури та кольору світіння, а також додаткових ефектів.
Стеля зі світловими лініями
Світлові стелі та світлові лінії. Світлова стеля — цікаве дизайнерське рішення, яке має вигляд повного засвічення або ж смуги, що світяться по периметру. Найчастіше такі стелі монтуються в закритих приміщеннях без доступу природного освітлення (комерційні будівлі, санвузли, вітальні і коридори в квартирах). Вартість конструкції з крайовим світінням починається від 1200 гривень за кв. м., з повним засвітом — від 3500 гривень за кв. м.
Світлові лінії монтують як лише на стелях, так і з переходом на стіни. Для створення стельових ліній використовуються спеціальні профільні групи. Вартість установки конструкції — від 1000 гривень за погонний метр, без врахування вартості світлодіодної стрічки.
Натяжна стеля з трековим освітленням
Вбудовуване трекове освітлення. Ще одне рішення, яке користується величезною популярністю — це магнітні трекові системи. Вони вбудовуються в натяжну стелю за допомогою спеціального профілю і надають приміщенню сучасного вигляду. Лампочки у треках можна пересувати та повертати, створюючи освітлення в потрібному місці. Трекові системи бувають двох видів:
- класичні 48 В (середня вартість від $100 за погонний метр);
- накладні на 220 В.
220-вольтові треки спочатку розроблялися для накладних світильників і використовувалися в комерційних приміщеннях. Але після деяких перетворень їх стали встановлювати в житлових приміщеннях як вбудовані в натяжні стелі. Вартість такого освітлення значно нижча, ніж спеціалізованого, від 700 гривень за погонний метр, що часто має вирішальне значення при виборі.
Але мало хто знає, що такі треки заборонено встановлювати в дитячих кімнатах, оскільки в них є відкриті струмопровідні нитки напругою 220 В. Крім того, вони мають непрезентабельний зовнішній вигляд, який не йде ні в яке порівняння з сучасними класичними треками, розрахованими на напругу 48 В.
Фотодрук на натяжних стелях
Полотна із зображенням — ще один популярний вид дизайну натяжної стелі. Кінцевий продукт безпечний та допускається для встановлення в будь-яких приміщеннях, включаючи дитячі кімнати та лікувальні заклади.
Існує три способи нанесення принта на полотна для натяжної стелі:
- екосольвентний друк;
- УФ-друк;
- УФ-друк з білилами.
Екосольвентний друк виконується спеціальними чорнилами. В результаті виходить глянсова картинка на будь-якому носії: матове полотно, глянець або сатин. Малюнок, нанесений на глянсове полотно, зберігає його дзеркальну відбивну здатність. До недоліків можна віднести вигорання кольорів з часом і запах, який тримається 2–3 дні після встановлення стелі. При монтажі полотна з принтом, надрукованим на глянцевій поверхні, слід бути акуратними при монтажу, оскільки малюнок липкий і може склеїтися.
Екосольвентний друк
УФ-друк виконується на спеціальному принтері, оснащеному УФ-лампами для запікання чорнила і розрахованому на ширину полотна 3,2 м і 5 м. Малюнок виходить насиченим, ніколи не вигоряє, не має запаху, не злипається під час монтажу. До мінусів відноситься те, що він може бути лише матовим навіть на глянцевому полотні. Однак з позиції дизайну це навіть є плюсом, оскільки зображення отримує невеликий 3D-ефект.
УФ-друк
УФ-друк з білилами — це один із найдорожчих видів нанесення принта на натяжні стелі, але для дизайнерів він є справжньою знахідкою. Зображення можна наносити навіть на кольорові полотна, оскільки воно непрозоре та зберігає той колір, який закладений у макеті; можливий друк чорним по чорному, білим по білому.
УФ-друк з білилами
Вартість фотопринту стартує від 500 гривень за кв. м. та залежить від:
- ширини полотна (широкоформатний друк на полотні завширшки 3,2 м коштує дорожче);
- площі поверхні, що задруковується (на друк невеликого сегменту полотна йде менше витратних матеріалів, ніж при суцільному запечатуванні);
- способу друку.
УФ-друк з білилами коштує від 1000 гривень за кв. м.
Натяжні стелі з ефектом Monovision та Doublevision також відносяться до категорії виробів з фотодруком, але вибраний ефект з’являється тільки при увімкненому освітленні. У випадку Monovision на стелі проявляється малюнок, наприклад, на білому полотні небо з хмарами. А якщо йдеться про Doublevision, то до стелі з принтом додається другий малюнок, наприклад, на небі веселка, хмари або птахи.
Додаткові елементи, що вбудовуються
Стеля з додатковим елементом, наприклад, вентилятором
До вбудовуваних елементів відноситься все, що монтується в натяжну стелю або на ній:
- світильники;
- люстри;
- датчики пожежної сигналізації;
- датчики руху;
- камери спостереження охоронної сигналізації;
- вентиляційні пристрої.
Для встановлення додаткових елементів попередньо монтуються закладні, а до них кріпляться об’єкти, що монтуються, не порушуючи ідеальної поверхні полотна на стелі. Вартість такого монтажу індивідуальна та додається до ціни за встановлення натяжної стелі.
Прайс-лист компанії «Натяжні стелі Запоріжжя»
Дизайнери компанії «Натяжні стелі Запоріжжя»
У прайсі компанії «Натяжні стелі Запоріжжя» — більше 1000 позицій, які включають різні види полотна, профілів, кріплень, освітлювального обладнання, додаткових виробів тощо. Частина з них представлена нижче.
Полотна для натяжної стелі
Тип полотна |
Ціна |
Матове біле |
300 грн/м кв. |
Глянсове біле |
310 грн/м кв. |
Матове, глянсове кольорове |
340 грн/м кв. |
Напівпрозоре |
490 грн/м кв. |
Стінові профілі та вставки
Вид профілю/вставки |
Ціна |
Профіль алюмінієвий стіновий |
100 грн/м п |
Профіль ПВХ стіновий |
80 грн/м п |
Декоративна вставка чорна/біла |
50 грн/м п |
Декоративна вставка, кольорова |
80 грн/м п |
Додаткові роботи
Послуга |
Ціна |
Кут полотна (будь-якого) |
50 грн/шт. |
Криволінійність стін |
150 грн/м п |
Обхід труби до 50 мм |
200 грн/шт. |
Обхід труби понад 50 мм |
300 грн/шт. |
Монтаж світильника до 125 мм |
200 грн/шт. |
Монтаж світильника понад 125 мм |
250 грн/шт. |
Монтаж платформи люстри |
200 грн/шт. |
Встановлення вентилятора вентиляції |
300 грн/шт. |
Встановлення пожежної або охоронної сигналізації |
150 грн/шт. |
Про компанію «Натяжні стелі Запоріжжя»
Монтаж натяжних стель у Запоріжжі та додаткові роботи
Робітники компанії «Натяжні стелі Запоріжжя»
Компанія «Натяжні стелі Запоріжжя» здійснює встановлення натяжних стель виключно самотужки, без залучення сторонніх організацій-субпідрядників або тимчасових робітників . Наші монтажні бригади проходять навчання на базі запорізької фабрики натяжних стель «Алтіор».
Вартість стандартних монтажних робіт враховується у вартості встановлення натяжної стелі. Окремо розраховуються додаткові роботи, які виходять за межі стандартного монтажу. Це може бути, наприклад, встановлення полотна на стелю з кількістю кутів більше 4, з криволінійною геометрією, з складними кріпленнями і т.д. Крім того, до додаткових належать роботи на висоті понад 3 метри.
Такий підхід до ціноутворення пов’язаний з тим, що подібні роботи збільшують загальні часові витрати на встановлення. Наприклад, більша кількість кутів збільшує час, витрачений на їхню обробку. Якщо робота виконується на висоті понад 3 метри (наприклад, 13-метрова стеля в басейні або Палаці культури), то до стандартної ціни застосовується підвищуючий коефіцієнт, який враховує час на встановлення та переміщення будівельних риштувань, захист підлоги від пошкодження ніжками риштувань і т.д. У деяких випадках через такі нюанси підсумковий кошторис може збільшуватись у 2 рази.
Оплата та гарантійні зобов’язання перед клієнтами
Співробітники компанії «Натяжні стелі Запоріжжя» за роботою
Компанія «Натяжні стелі Запоріжжя» працює з обов’язковим укладанням договору та наданням гарантії на готовий виріб 10 років.
Роботи виконуються на об’єктах з будь-якою формою власності: приватне житло, комерційні, державні.
Можлива як готівкова, так і безготівкова форма оплати, а також оформлення розстрочки через Монобанк.
Питання та відповідь (FAQ)
Яка стеля вигідніша — натяжна або підвісна (гіпсокартон)?
За вартістю установки ці два види стельового оздоблення практично не відрізняються один від одного, але в останній час підвісні стелі стали дещо дорожчими за натяжні.
При цьому натяжні стелі монтуються набагато швидше та не потребують додаткових ремонтних робіт. А в разі встановлення полотна ПВХ воно ще й збереже меблі та інше майно від можливого затоплення зверху, оскільки 1 кв. м. такого матеріалу витримує до 100 літрів води.
Натяжна стеля, яку затопило, але вода не пролилась
Яка натяжна стеля найпрактичніша?
Простіша у догляді — матова стеля з полотна ПВХ. При цьому його ціна трохи відрізняється від глянса.
Чи існує мінімальний обсяг або сума замовлення на встановлення натяжної стелі в Запоріжжі та області?
Так, мінімальне замовлення в Запоріжжі дорівнює 4500 гривень, що обумовлено рентабельністю робіт. Нижче за цю суму встановлення стелі не є для нас окупною. У разі виконання робіт в Запорізькій області суму мінімального замовлення необхідно уточнювати додатково.
Чи є передоплата і який її розмір?
Передоплата за встановлення натяжної стелі в Запоріжжі передбачена в розмірі 50% від вартості, зазначеної в договорі. Умови для Запорізької області не відрізняються від міських.
Чи можна в Україні купити натяжну стелю, виготовлену не в Китаї?
Сьогодні всі ПВХ-полотна (плівка) для натяжних стель так чи інакше виробляються в Китаї. Заводи в Німеччині та Франції не працюють, а бренди, зареєстровані в цих країнах, використовують виробничі потужності китайських компаній.
Отже, реклама «французьких натяжних стель» вводить клієнтів одразу в оману.
При цьому слід зазначити, що натяжні полотна від європейських брендів у ряді випадків дійсно можуть мати вищу якість, ніж китайський мейнстрім на кшталт MSD Classic.
Єдиний шанс купити натяжну стелю європейського виробника і при цьому вироблену саме в Європі — це змінити свої уподобання на користь тканини замість плівки, разом з її (тканини) достоїнствами, недоліками та в кілька разів більшою ціною.
ПВХ-полотна для натяжної стелі
Вартість натяжної стелі за квадратний метр, вказана на сайті, є остаточною, або вона може змінюватися?
В усіх прикладах на сайті вказана вартість «від». Вона наведена для того, щоб потенційні клієнти могли приблизно уявити нижню межу цін, і вона, швидше за все, зміниться на етапі розробки проекту.
Після розробки та затвердження проекту ціна натяжної стелі в договорі вже буде фіксованою.
Розробка проекту для натяжної стелі
На чому можна заощадити при встановленні натяжної стелі?
Економія на натяжній стелі в українських реаліях найчастіше означає або використання дешевих, а отже, в більшості випадків неякісних матеріалів, або встановлення класу «шараж-монтаж» з порушенням технологічного процесу (найчастіше знайдену на OLX).
Замість економії на матеріалах та монтажі розумніше прорахувати кілька варіантів дизайну стелі з різним бюджетом.
Загалом же, на наш погляд, розумна економія передбачає використання максимально стандартних рішень — якісної стелі з матової ПВХ-плівки з класичним примиканням (зі вставкою). Така стеля буде найбюджетнішим із якісних варіантів реалізації натяжної стелі.
Якісна і бюджетна натяжна стеля
Скільки коштує квадратний метр «парящої» натяжної стелі?
У вартість натяжної стелі, що «парить», входить ціна полотна, яка обчислюється за 1 кв. м, а також профілів та світлодіодної стрічки, які обраховуються за 1 погонний метр, та низки інших комплектуючих. Тому казати про вартість квадратного метра «парящої стелі» без прив’язки до конкретного приміщення повною мірою некоректно.
Чи є різниця в ціні на матове, глянсове та сатинове ПВХ полотно?
Суттєвої різниці в ціні перелічених полотен немає. Найдорожчими є кольорове полотно та широкоформатне.
Що таке 3D-фотодрук на натяжних стелях, і скільки він коштує?
3D-фотодрук — це дизайнерський прийом для оформлення стель, який можна виконати кількома способами. Наприклад, нанести картинку звичайним способом друку, яка імітує 3D-ефект. Або використовувати для створення об’ємного зображення будь-які світлові рішення. Вартість цих двох варіантів може відрізнятися в рази — від 500 до 5000 гривень за 1 кв. м.
Натяжна стеля з 3D-фотодруком
Чому безщілинний спосіб кріплення рідко використовується? Через високу вартість?
Ні, вартість відрізняється, але цей показник не є головним. При такому способі закріплення існує ряд мінусів, на які сумлінні компанії-установники, зокрема, «Натяжні стелі Запоріжжя», звертають увагу клієнтів. Наприклад, залишається щілина в 1 мм, а натяжка полотна слабкіша, ніж при гарпунному способі закріплення, і так далі.
Натяжні стелі у фактах та цифрах
Вид послуг |
Встановлення натяжних стель |
Ціна стелі |
Від 400 грн/кв. м |
Тіньові стелі |
Від 150 грн/п м профілю |
«Парящі» стелі |
Від 300 грн/п м профілю+стрічка |
Багаторівневі стелі |
Від 700 грн/п м |
Фотодрук на стелі |
Екосольвентна, УФ, УФ з білилами, Monovision, Doublevision |
Стеля із засвітом |
Від 1200 грн/кв. м, повний засвіт, крайовий засвіт |
Трекові системи |
Від $100/п м |
Світлові лінії |
Від 1000 грн/п м |
Кольори |
Будь-які, залежно від виду стелі |
Вид полотна |
ПВХ, тканинне |
Види прилягання до стіни |
З декоративною вставкою, тіньові, безщілинні |
Регіон обслуговування |
Запоріжжя та Запорізька область |