Натяжні стелі зі вставкою (гарпунна система): ціни, переваги і недоліки

Гарпунна система монтажу натяжних стель — це найпоширеніший варіант кріплення стельового полотна до стіни, яка отримала свою назву за однойменним елементом кріплення, «гарпуном». Компанія «Натяжні стелі Запоріжжя» рекомендує своїм клієнтам саме таку систему монтажу для більшості видів стельових конструкцій, як саму практичну та зручну. Крім іншого, гарпунний метод встановлення дозволяє за необхідності демонтувати стельове полотно для повторного використання.

Зміст

Згорнути Розгорнути
  1. Гарпунна система монтажу натяжних стель: комплектуючі та конструктивні особливості
  2. Переваги гарпунного методу встановлення натяжних стель
  3. Монтаж натяжної стелі за гарпунною технологією
  4. Технічні вимоги до приміщення, в якому проводиться монтаж натяжної стелі
  5. Питання та відповіді (FAQ)

Гарпунна система натяжних стель: комплектуючі та конструктивні особливості

Натяжна стеля, змонтована на гарпунну систему

Натяжна стеля, змонтована на гарпунну систему

Гарпунна система монтажу натяжних стель отримала свою назву за однойменним характерним елементом кріплення.

Гарпун — це гнучка пластина з більш жорсткого, ніж полівінілхлоридне полотно (ПВХ), пластика, яка приварюється по периметру полотна стелі. Він служить для закріплення полотна в пристінному багеті (монтажному профілі натяжної стелі).

Полотно ПВХ потрібного розміру та кольору викроюється у заводських умовах на фабриці натяжних стель із цільного рулону. Ширина рулонів може бути різною і залежить від особливостей конкретного приміщення. Перші ПВХ-полотна для натяжних стель вироблялись у стандарті 1,3 і 1,5 метра. Сьогодні найпоширенішою є ширина 3,2 метри, проте для приміщень з довжиною стін понад 3,5 метри використовуються стандарти 4 та 5 метрів. Така ширина рулонів існує як для глянцевої, так і для матової фактури.

Викрійка ПВХ полотна на фабриці

Викрійка ПВХ полотна на фабриці

Якщо стелі, що встановлюються, мають розміри, які перевищують ширину рулону, готове полотно зварюється з окремих смуг в єдине ціле. При цьому стеля має тонкі прямі шви, що утворюються в результаті зварювання. Відстань між швами приблизно дорівнюється ширині рулону, з якого були нарізані клапті майбутньої стелі.

Розміри виробленого полотна не збігаються точно з розмірами основної стелі — вони пропорційно зменшені на 5–15%. Тому під час монтажу готове полотно ніби «натягується» до реальних розмірів, звідки і походить назва «натяжні стелі».

Встановлення натяжної стелі на гарпунну систему

Встановлення натяжної стелі на гарпунну систему

Спаяти полотно та приварити до нього гарпун можна лише в заводських умовах. Тому результати вимірів приміщення, які повинні виконуватися надзвичайно точно, відправляються на фабрику, де відбувається весь процес виготовлення стелі. На об’єкт привозять вже готовий виріб необхідної конфігурації та розмірів.

Перш ніж монтувати саме полотно, фахівці-монтажники встановлюють пояс спеціальних алюмінієвих або пластикових профілів — так званих багетів. Багетні профілі розрізняються не тільки за матеріалом (алюмінієві, пластикові), але й за конструкцією, і за призначенням. Найчастіше використовують профілі, які кріпляться на стіни. У крайніх випадках, якщо матеріал стін не дозволяє до них кріпитися, встановлюють спеціальні стельові профілі.

Коли розмір приміщення перевищує 60 кв. метрів, і є ризик суттєвого провисання полотна під своєю вагою, стеля розбивається на ряд окремих полотен , з’єднаних між собою в єдине ціле за допомогою з’єднувальних профілів — так званих сепарацій.

Готова натяжна стеля

Готова натяжна стеля

Отже, основні елементи гарпунної системи монтажу натяжних стель:

Переваги гарпунного методу встановлення

Припаювання гарпуна проводиться одночасно з розкроєм полотна на фабриці

Припаювання гарпуна проводиться одночасно з розкроєм полотна на фабриці

Гарпунний метод монтажу популярний через свою простоту і зручність. Припаювання гарпуна проводиться одночасно з розкроєм полотна на фабриці, і на об’єкт привозять вже повністю готову до встановлення стелю.

До основних переваг гарпунної технології відносяться:

  1. економія часу до 30% порівняно з іншими варіантами встановлення, особливо на стелях складної форми;
  2. відсутність небезпеки випадкового розриву полотна під час встановлення;
  3. готова стеля виглядає більш акуратно;
  4. за потреби полотно можна зняти та використовувати повторно.

Головним мінусом такого способу монтажу є те, що його можна використовувати лише для ПВХ-полотен.

Монтаж натяжної стелі за гарпунною технологією

Закриття технологічної щілини за допомогою декоративної вставки

Закриття технологічної щілини за допомогою декоративної вставки

Весь процес монтажу виглядає наступним чином.

Після того, як по периметру приміщення встановлений пояс монтажних профілів (багетів), за допомогою теплової газової гармати приміщення нагрівається до температури 50–60 °C. ПВХ-полотно, нагріваючись, стає м’яким і еластичним. Воно розтягується по площі стелі, і за допомогою будівельних шпателів гарпун заганяється всередину багету. Під натягом плівки гарпун розпрямляється в багеті і остаточно фіксує полотно на стелі.

Після того, як полотно встановлено, приміщенню дають охолонути. Охолоджуючись, полівінілхлорид стискується, внаслідок чого відбувається натягування матеріалу.

На фінальній стадії монтажу, після встановлення ПВХ-полотна, виникає необхідність декоративного закриття технологічної щілини, яка утворюється через характерну конструкцію пристінного багету. Завдяки такій властивості конструкції ця система кріплення називається «гарпунна щілинна».

Для усунення технологічної щілини застосовують гнучку пластикову декоративну вставку. Вона виготовляється з того ж самого матеріалу, що і гарпун, постачається у комплекті з полотном та розрахована на всю довжину по периметру стелі. Нащільник кріпиться до внутрішнього (ближнього до стіни) зуба багету і завдяки своїй конструкції не тільки закриває технологічну щілину, але і певною мірою приховує нерівності стіни.

Варіанти кріплення натяжної стелі до стельового перекриття та стін

Варіант кріплення натяжної стелі

Варіант кріплення натяжної стелі

Варіант кріплення натяжної стелі

Варіант кріплення натяжної стелі

Варіант кріплення натяжної стелі

Варіант кріплення натяжної стелі

Технічні вимоги до приміщення, в якому проводиться монтаж натяжної стелі

Монтаж натяжних систем здійснюється на фінальній стадії ремонту

Монтаж натяжних систем здійснюється на фінальній стадії ремонту

Монтаж натяжних систем здійснюється на фінальній стадії ремонту (відсутність запорошених робіт).

  1. Для кріплення монтажного профілю (багету) натяжної стелі до стін або стелі потрібен пояс шириною 3 см рівної твердої поверхні стіни/стелі по всьому периметру приміщення. Основою для закріплення профілю можуть бути цегла, бетон, кахельна плитка, штукатурка, гіпсокартон (посилений профілем), алюміній, метал, дерево.
  2. Якщо є вірогідність осипання покриття основної стелі, потрібно провести її очищення та ґрунтування. Приведення існуючої стелі в порядок не є частиною робіт із встановлення натяжних систем і виконується силами замовника до монтажу натяжної стелі.
  3. Роботи з монтажу натяжної стелі можуть проводитися в приміщеннях з елементами інтер’єру (меблями, побутовою технікою тощо), проте в таких умовах є ряд суттєвих обмеженьвідстань від верхньої частини шаф, присунутих впритул до стіни, до майбутньої поверхні стелі, має бути не менше 70 см. Якщо глибина шафи більше 0,5 метра, конструкція шафи повинна витримувати вагу людини, що забралася на неї. Інакше має бути можливість перемістити шафи від стін в інші частини кімнати. При цьому бажано вийняти з шаф весь вміст, щоб полегшити її пересування по кімнаті і не пошкодити покриття підлоги.
  4. До початку монтажних робіт замовник повинен надати схеми закладки інженерних комунікацій (електропроводки, труби опалення тощо), які розташовані в місці запланованого монтажу натяжної стелі, з точними розмірними прив’язками. Також замовник повинен забезпечити наявність напруги 220 В в електромережах об’єкта для підключення електроінструменту, необхідного для монтажу.

Питання та відповіді (FAQ)

Чи можна використовувати гарпунну технологію для тканинних натяжних стель?

Ні, через особливості технологічного процесу гарпунного методу монтажу (припаювання профілю з кріпленням типу «гарпун» до ПВХ-полотна) його неможливо застосовувати для тканинних стель.

Ви застосовуєте лише гарпунний метод або за бажанням клієнта може використовуватись інша технологія?

На 90% об’єктів ми використовуємо саме гарпунний метод монтажу. Але за бажанням клієнта ми можемо встановити стелю за безщілинною технологією. Також у деяких випадках використовується демпферна система; це пов’язано з технологічними моментами.

Скільки в середньому коштує погонний метр профілю для гарпунної системи монтажу?

У середньому профіль ПВХ коштує від 80 гривень/погонний метр, алюмінієвий — від 100 гривень/погонний метр. Всі ціни вказані з урахуванням монтажу.

Наскільки надійною є гарпунна технологія для стель великої площі? Чи не провисатиме він згодом по центру, наприклад, якщо геометрія поверхні — це квадрат площею 35–40 кв. метрів?

На сьогоднішній день гарпунна технологія є найнадійнішим методом кріплення натяжних стель. Тому на об’єктах із стелями великої площі використовується виключно цей метод монтажу. Що стосується провисання полотна, на такій площі будь-яка стеля може з часом провиснути на 3–4 см. Це залежить від температури у приміщенні: чим тепліше, тим більше провисання.

Декоративні вставки бувають лише білі або їх можна пофарбувати в інший колір, наприклад, для червоної чи синьої стелі? І наскільки кольоровий профіль дорожчий за білий?

В основному використовуються декоративні вставки білого та чорного кольорів (так званий «монохром»), які завжди є на складі. Крім того, українські підприємства почали випускати кольорові вставки, палітра яких включає до 50 кольорів. В середньому такі вставки дорожчі монохромних на 20%.

Чи правда, що стелю, закріплену гарпунним методом, можна використовувати повторно?

Так, таку стелю можна використовувати повторно. Наприклад, при затопленні частину такої стелі можна зняти, щоб злити воду. Також при ремонті комунікацій, захованих під полотном стелі, її можна зняти повністю, а потім поставити назад. Такі роботи повинні проводити фахівці, щоб уникнути розривів та інших пошкоджень полотна. Краще, якщо це будуть представники компанії-установника, тому що в цьому випадку зберігається гарантія на стелю та роботи з її встановлення.