Матові натяжні стелі: ціни, переваги і недоліки

Матові натяжні стелі — це одна з трьох фактур полотен ПВХ, які є найпоширенішим і універсальним покриттям для натяжних стель. Вони чудово виглядають у житлових і комерційних приміщеннях, вписуються як у класичний дизайн, так і в сучасні експериментальні інтер’єри. На відміну від глянсових, матові стелі не збільшують візуально простір, а створюють нейтральне тло для інших предметів простору та декору. Крім того, таке покриття максимально просте у догляді та не вимагає великих витрат часу на прибирання.

Зміст

Згорнути Розгорнути
 1. Матові натяжні стелі в дизайні інтер’єру
 2. У яких приміщеннях краще використовувати матові натяжні стелі?
 3. Переваги та недоліки матових стель
 4. Догляд за матовими натяжними стелями
 5. Питання та відповіді (FAQ)
 6. Зведення

Матові натяжні стелі в дизайні інтер’єру

Матова натяжна стеля

Матова натяжна стеля

Сучасний дизайн прагне до простоти та лаконізму. Саме тому матові натяжні стелі — це оптимальний спосіб оздоблення стелі. Найбільш затребуваним клієнтами і дизайнерами є білий колір полотна, дивлячись на яке, складно сказати, що це — дуже якісне фарбування або натяжна стеля.

Білі матові стелі мають цікаву особливість — вони «вбирають» в себе домінуючий відтінок інтер’єру, за рахунок чого виглядають органічно з будь-яким кольором. Цей ефект хамелеону відомий дизайнерам, тому таке покриття краще всього використовувати, якщо хочеться, щоб стіни і стеля були одного кольору — в готовому інтер’єрі білий «мат» набуде потрібного тону .

Матова натяжна стеля в дизайні інтер’єру

Матова натяжна стеля в дизайні інтер’єру

У палітрі матових полотен ПВХ, що використовуються компанією «Натяжні стелі Запоріжжя», є не тільки білий, але і багато інших кольорів та відтінків, які підкреслять стиль та красу інтер’єру.

Матові покриття підходять для всіх сучасних трендів на ринку натяжних стель. Вони чудово виглядають у таких дизайнерських рішеннях, як «тіньове примикання», «паряща» стеля, «світлові лінії». З досвіду роботи компанії «Натяжні стелі Запоріжжя» можна стверджувати, що на матовій поверхні однаково добре виглядають як сучасні вбудовані або накладні трекові світильники, так і масивна класична люстра.

Матова стеля зі світильниками

Матова стеля зі світильниками

У деяких випадках, залежно від дизайнерської ідеї, матові натяжні стелі поєднують із глянсовою поверхнею або доповнюють фотодруком.

Гарантійний термін експлуатації матових натяжних стель від компанії «Натяжні стелі Запоріжжя» становить 10 років. Але практика показує, що матові полотна ПВХ служать набагато довше.

У яких приміщеннях краще використовувати матові натяжні стелі?

Матові натяжні стелі — це оптимальне покриття для всіх видів приміщень.

Санвузли

Санвузол з матовою натяжною стелею

Санвузол з матовою натяжною стелею

Вони практичні у зоні підвищеної вологості на кшталт санвузлів та басейнів.

Спальні кімнати

Матова натяжна стеля у спальні

Матова натяжна стеля у спальні

Нейтральні відтінки ПВХ матового полотна добре підходять для спальних кімнат.

Дитячі кімнати

Матова стеля у дитячій кімнаті

Матова стеля у дитячій кімнаті

Матові білі натяжні стелі є відмінним рішенням для дитячих кімнат. Діти ростуть швидко, змінюються їх переваги. У випадку оздоблення стін ремонт відбувається досить швидко. Змінювати щороку натяжну стелю теж можна, але з практичної точки зору не завжди доцільно.

Цікавим та «довгограючим» рішенням у дизайні дитячої кімнати може бути встановлення на матових натяжних стелях системи «зоряне небо» або контурного підсвічування натяжної стелі RGB-стрічкою.

Гостинні

Приклад вітальні з матовою стелею

Приклад вітальні з матовою стелею

Матові натяжні стелі є гарним матеріалом для експериментів та незвичайних акцентів у вітальні або столовій зоні, а також для кімнат з каміном або піччю.

У останньому випадку рекомендується попередньо проконсультуватися з майстрами компанії-установника, наприклад, «Натяжні стелі Запоріжжя», про те, як краще зробити навколо труби димоходу захисний короб.

Комерційні та громадські приміщення

Матові натяжні стелі відмінно підходять для швидкого та якісного ремонту у офісних приміщеннях, медичних центрах, магазинах та салони краси.

При бажанні на таких полотнах можливе нанесення фотодруку, брендування та тематичні малюнки будь-якої складності з якісним відображенням кольорів.

Переваги та недоліки матових натяжних стель

Трекові світильники та матова стеля

Трекові світильники та матова стеля

Під полотном натяжної стелі, у тому числі з матовою фактурою, можна розмістити додаткові матеріали для звукоізоляції, провести всі необхідні комунікації, при цьому втрата висоти приміщення буде незначною. Під час його встановлення не утворюється пил, монтаж полотна можна проводити в експлуатуємому приміщенні, з меблями, обладнанням і таке інше.

Як і будь-яке полотно ПВХ, матові натяжні стелі можуть захистити меблі, дорогу техніку та інше майно від псування при затопленні сусідами зверху. Один квадратний метр якісного матового полотна витримує навантаження близько 100 кг. У разі затоплення завдання власника — викликати бригаду майстрів компанії «Натяжні стелі Запоріжжя». Демонтаж полотна, злив води та установка сухого полотна на місце — робота, яку фахівці нашої компанії виконують досить часто.

Монтаж матової натяжної стелі

Монтаж матової натяжної стелі

Загалом, матовим стелям притаманні всі переваги, які мають натяжні стелі з полотен ПВХ будь-якого виду. Тим не менш, вони мають і переваги, обумовлені саме матовою фактурою матеріалу. До них належать:

 1. швидкість монтажу — швидкість встановлення матової натяжної стелі вище, ніж глянсової. Це пов’язано з тим, що процес встановлення матової стелі не потребує додаткових маніпуляцій у вигляді глянсування поверхні чи інших спеціальних методів. Професійні бригади, зокрема компанії «Натяжні стелі Запоріжжя», проводять монтаж такого покриття за кілька годин;
 2. екологічність — наша компанія використовує лише сертифіковані полотна. Вони гіпоалергенні, рекомендовані для встановлення у житлових, комерційних та громадських приміщеннях, включаючи навчальні заклади та медичні центри. Між покриттям та основною стелею є простір для вентиляції. Відповідно, цвілі та грибка під натяжними стелями не буває. При цьому матові натяжні стелі найпростіші у догляді, порівняно з іншими видами полотна ПВХ, і дозволяють без особливих витрат підтримувати санітарно-гігієнічні норми у приміщеннях будь-якого типу та розміру;
 3. естетичність — матові поверхні можна вважати класикою натяжних стель. Вони елегантні, універсальні та довговічні, приховують усі нерівності та проблеми базової поверхні, при цьому актуальні у всі часи;
 4. ціна — вартість матових натяжних стель нижча за глянцеві або сатинові. Пов’язано це з більш простою технологією їх виробництва, відповідно, і доступнішою вартістю квадратного метра матового полотна;
 5. простота у догляді — якісна натяжна стеля має антистатичний ефект, до нєї не прилипають пил і бруд. Але в процесі експлуатації серйозні забруднення неминучі, а на матовій поверхні вони менш помітні. Матові натяжні стелі легше мити — на них не залишається слідів від миючого засобу та мікрофібри;
 6. дизайн — матові натяжні стелі є універсальним фоном для інтер’єрних експериментів. На них добре наноситься фотодрук. При стиковці полотен у великих приміщеннях на матовій поверхні не видно шва від паяння. Крім того, ширина матового полотна становить 5 метрів, яких зазвичай достатньо для створення безшовної стелі у житловій кімнаті.
Матові стелі є універсальним фоном для інтер’єрних експериментів

Матові стелі є універсальним фоном для інтер’єрних експериментів

Щодо недоліків матових натяжних стель, то це, скоріше, конструктивні особливості матеріалу. А саме:

 1. візуальна корекція простору — матові натяжні стелі не можуть візуально збільшити висоту приміщення, як полотно ПВХ з глянсовою поверхнею;
 2. нейтральність — матові натяжні стелі не такі «парадні» та ефектні, вони створюють нейтральний фон. Ними не здивуєш гостей, вони не притягують захоплених поглядів. Матова натяжна стеля — проста і акуратна.

Догляд за матовими натяжними стелями

Є думка, що за матовими натяжними стелями доглядати складніше, ніж за глянсовими. Нібито їхня шорстка поверхня сильніше накопичує пил, бруд або жир на кухні. Насправді, матові натяжні стелі менше всього схильні до забруднення.

Принцип догляду за матовою натяжною стелею дуже простий — сухий та/або вологий метод.

Для прибирання пилу можна обмежитися сухою мікрофіброю.

Якщо забруднення більш серйозні, після сухого прибирання необхідно провести вологе з використанням спеціального засобу, який рекомендує компанія-установник, або, в крайньому випадку, звичайного миючого засобу.

Хоча полотно ПВХ є досить міцним матеріалом, для його чищення не рекомендується використовувати абразивні засоби. Також потрібно уникати активних рухів та сильного натискання на поверхню. Якщо пляма стійка, необхідно нанести на неї миючий засіб і зачекати деякий час.

Оскільки всі полотна ПВХ для матових натяжних стель, які встановлює компанія «Натяжні стелі Запоріжжя», мають антистатичний ефект, дуже часте прибирання не знадобиться.

Питання та відповіді (FAQ)

Який термін експлуатації матової натяжної стелі?

Все залежить від матеріалу та якості ПВХ полотна. Якщо йдеться про професійну установку та якісний матеріал, термін експлуатації може становити більше 20 років.

Компанія «Натяжні стелі Запоріжжя» дає гарантію на свою роботу 10 років.

Чи можна поставити матову натяжну стелю на кухні?

Це покриття оптимально для зони приготування їжі. Воно не накопичує гар, бруд, добре миється звичайними миючими засобами. З точки зору дизайну на матовій натяжній стелі можна встановити трекові світильники над робочою зоною кухні, варильною поверхнею, «островом» та локальне підсвічування обідньої зони.

Чи можна використовувати матове полотно в багаторівневих конструкціях?

Цей вид покриття добре поєднується з поверхнями фактури «глянець» або «сатин», а також різними комбінаціями кольорів цих покриттів. Оптимальним рішенням може стати розміщення глянсового покриття у центрі дворівневої композиції. Це дасть приміщенню додаткову висоту та об’єм.

На якій поверхні краще робити фотодрук на натяжних стелях, матовій чи глянцевій?

Все залежить від дизайн-проекту та завдання, яке стоїть перед вами. Якщо потрібні об’єм та висота, можна використовувати глянцеві натяжні стелі. Але поверхня «бликуватиме». Якщо ж хочеться отримати чіткість кольорів та малюнка, матові натяжні стелі будуть оптимальним варіантом.

Яка підготовка стелі потрібна до встановлення натяжної?

Все залежить від ситуації. Якщо базова стеля в приміщенні задовільна, з неї не сиплеться штукатурка, достатньо зробити підготовчі роботи з прокладання проводів до місць майбутнього монтажу світильників і люстр.

Якщо поверхня базової стелі потребує капітальний ремонт (що характерно для старих будинків), рекомендуємо закріпити тонку армуючу сітку. Це допоможе запобігти можливим проблемам з обвалом матеріалу перекриття.

У чому різниця між матовим та сатиновим полотном?

Основна різниця полягає в блиску покриття. Сатинові полотна мають невеликий перламутровий відтінок. У матових натяжних стель його немає.

Що входить у вартість квадратного метра матової натяжної стелі?

Таке формулювання питання не зовсім коректне. На вартість всієї конструкції впливають:

 • форма та розмір приміщення;
 • тип стелі;
 • кількість точок освітлення;
 • матеріали та комплектуючі;
 • кількість кутів;
 • наявність труб та інших комунікацій.

Тому без прив’язки до конкретного об’єкта можна говорити лише про ціну «від» для самого полотна ПВХ; станом на осінь 2023 року вона починалася від 300–355 гривень за 1 кв. метр при ширині рулону до 3,2 метрів.

Дізнатися орієнтовну вартість стелі для конкретного дизайнерського рішення можна, зателефонувавши консультанту компанії «Натяжні стелі Запоріжжя» за телефонами: +38 (096) 572-72-92, +38 (073) 572-72-92.

Зведення

Вид натяжної стелі Стеля з полотна ПВХ (плівкова)
Фактура Матова
Колір Білий, кольоровий
Ширина рулону До 5 метрів
Фотодрук Так
Водонепроникність Так
Багаторівневі конструкції Так
Гарантійний термін експлуатації 10 років
Реальний термін експлуатації До 20 років