Запитання та відповіді (FAQ)

Натяжні стелі — це один з найпопулярніших видів стельового оздоблення на сьогоднішній день, який дозволяє реалізувати будь-які дизайнерські рішення. Такі стелі швидко та акуратно монтуються, створюють ідеально рівну поверхню та підходять для різних приміщень. Нижче зібрані найбільш поширені питання, з якими клієнти звертаються до менеджерів компанії «Натяжні стелі Запоріжжя».

На яку відстань натяжні стелі опускаються від рівня основної стелі?

При установці натяжної стелі строго в горизонтальній площині стеля опускається на 4 см від нижньої точки існуючого. При наявності вбудованих світильників — на висоту світильника (зазвичай від 5 до 14 см).

Сьогодні на ринку точкових світильників, що вбудовуються, є моделі з вельми маленькою висотою цоколя — необхідно просто вибрати відповідні.

На якому етапі ремонту можна встановлювати натяжні стелі?

Найкраще встановлювати стелі після того, як закінчено пилові роботи.

Якщо не передбачається встановлення пінопластового багету, то проводити монтаж натяжної стелі необхідно після поклейки шпалер, давши їм висохнути. Якщо пінопластовий багет ставиться, то спочатку монтується стеля, потім стельовий пінопластовий багет, потім клеяться шпалери.

Щодо стін з плиткою, то вона повинна бути покладена на стінах під саму стелю перед встановленням натяжної стелі.

Під час встановлення стель практично немає сміття, ні бруду, ні пилу, тому їх монтаж є останнім, завершальним етапом ремонту.

Який догляд за натяжними стелями?

Натяжні стелі не потребують особливого догляду, оскільки не обсипаються, не тріскаються і не притягують пил, на відміну від побілених, гіпсокартонних та інших видів оздоблення.

При необхідності полотно можна мити миючими засобами, які не містять розчинників і абразивних речовин (дрібної крихти), на кшталт «Містер Мускул», мильним розчином або спеціалізованими засобами для миття натяжних стель.

При вологому догляді намагайтеся не торкатися полотна ПВХ гострим манікюром пальців.

Наскільки помітний шов на натяжних стелях?

За досвідом, багато замовників дивляться на шов після установки, потім про нього просто забувають. Шов має товщину не більше 0,2 мм, але за бажанням його, звичайно, можна знайти та розглянути.

Чи пахне нова натяжна стеля?

Пахне будь-яка нова річ — новий телевізор, нові меблі, одяг, килими. Інша справа, що запах абсолютно нешкідливий і через пару тижнів вивітрюється. У випадку з натяжними стелями запах зникає за період від кількох годин до декількох днів.

Час вивітрювання залежить від наявності протягу, температури та розміру приміщення.

Які освітлювальні прилади найкраще підходять до натяжних стель?

Натяжні стелі дозволяють вбудовувати в себе різне електроустаткування:

 • точкові світильники;
 • системи сигналізації та пожежогасіння;
 • вентиляційне та кліматичне обладнання.

При цьому основним обмеженням щодо його використання є тепловий режим роботи (наскільки ваші прилади гріються).

Основний тип освітлення, який використовується сьогодні в натяжних стелях, це світлодіодне підсвічування. Воно задовольняє всім нормам пожежної та технічної безпеки та не виділяє надмірне тепло під час експлуатації.

Чи потрібно прибирати меблі з кімнати, і чи не зіпсуються вони при нагріванні під час монтажу?

Роботи з монтажу натяжної стелі можуть проводитись у приміщеннях з елементами інтер’єру (меблями, побутовою технікою і т.д.), проте в таких умовах є ряд обмежень:

 1. замовник забезпечує безперешкодний доступ до місць проведення монтажних робіт;
 2. відстань від верхньої частини шаф, присунутих до стіни, до майбутньої поверхні стелі має бути не менше 70 сантиметрів. Якщо глибина шафи більше півметра, то її конструкція повинна витримувати вагу людини, що забралася. В іншому випадку має бути можливість переставити шафи від стін в інші частини кімнати. При цьому бажано прибрати з полиць весь вміст, щоб було легше переміщати шафи по кімнаті.

Меблі бажано накрити плівкою або тканиною. Це питання краще обговорити із замірником. Постраждати при монтажі меблі не можуть, тому що під час натяжки температура не перевищує 60 градусів.

Скільки за часом виготовляються та монтуються натяжні стелі?

Виготовлення. Після внесення передоплати, виготовлене полотно надходить на склад протягом 3–5 робочих днів.

Монтаж. Відповідь на це запитання залежить від кількох факторів:

 • наскільки утруднений процес монтажу поганою якістю матеріалу стін;
 • наскільки складна геометрія стелі;
 • як багато світильників буде в полотні;
 • наскільки велика площа стелі.

Монтаж полотна в кімнаті прямокутної форми з чотирма кутами та однією точкою світла (люстра тощо) площею 20 кв. метрів при нецупких стінах здійснюється протягом 5 годин.

Де можна встановлювати натяжні стелі?

Натяжні стелі з полотна ПВХ можна встановлювати в будь-яких приміщеннях, за виключенням приміщень з підвищеною температурою повітря (парильні кімнати бань, саун тощо), а також неопалюваних приміщень з температурою повітря нижче ніж нуль.

Натяжні стелі з полотном із тканини можна встановлювати в приміщеннях з температурою до −40 °С.

У будь-яких громадських приміщеннях: кафе, ресторанах, кінотеатрах, магазинах, офісах можна провести монтаж натяжних стель.

Розмаїття кольорів та фактур дозволяє в кожному індивідуальному випадку підібрати найбільш підходящий варіант. Більше того, приміщення з натяжними стелями ніколи не будуть виглядати одноманітними. У цьому велика перевага такого виду стельового оздоблення — воно робить будь-яке житло або приміщення неповторним та індивідуальним.

Як здійснюється ремонт натяжної стелі?

При проколі полотна:

 • якщо натяжна стеля проколота гострим предметом і отвір, що утворився невеликий (1 мм в діаметрі), майстер просто обробить його клеєм, щоб полотно не рвалося далі. Це займе небагато часу, і так можна уникнути заміни полотна натяжної стелі у майбутньому, коли від натягу отвір збільшуватиметься.

При порізі полотна:

 • якщо натяжна стеля порізана на відстані не далі 8–12 см від стіни, і поріз йде паралельно стіні, то можна відстебнути натяжну стелю, обрізати полотно по лінії порізу по всій стороні, заново приварити гарпун і встановити стелю на місце.

Якщо полотно оплавилося в місці кріплення світильника:

 • так буває, коли лампи в світильниках не відповідають вимогам, що висуваються натяжними стелями до потужності ламп (потужність не повинна перевищувати 35–40W), а також при близькому розташуванні (менше 10 см) потужних ламп від люстр до полотна натяжної стелі. В такому випадку встановлюється пластикове кільце більшого діаметру, за допомогою якого закривається ділянка, що оплавилась навколо світильника.

Що робити, якщо натяжну стелю затопили сусіди?

Одна з головних переваг натяжних стель із полотна ПВХ — це те, що вони не піддаються руйнівному впливу вологи. Плівка може утримувати до 100 літрів води на 1 кв. метр, рятуючи при цьому меблі та інше майно.

У випадку, якщо приміщення затоплено, воду з натяжної стелі просто зливають через отвір під світильник, або знімають край полотна та зливають воду через нього за допомогою гнучкого шлангу. Далі полотно монтують на місце.

Якщо ж стеля забруднена з внутрішньої сторони, то полотно демонтується, миється від наявного бруду, сушиться, а потім, за відсутності пошкоджень, повертається на стелю. Жодних слідів «потопу» на полотні не залишається.

Який гарантійний термін експлуатації натяжних стель?

При дотриманні правил експлуатації натяжної стелі ми гарантуємо 10 років бездоганної служби нашого виробу. Однак самі стелі прикрашатимуть приміщення ще дуже довгий час.

У чому відмінність безшовних натяжних стель від шовних?

«Безшовними» натяжними стелями називаються натяжні стелі, полотно яких виготовлено з синтетичного текстильного матеріалу, просоченого поліуретановою сумішшю, і нагадує за фактурою та переплетенням натуральну тканину. Окремі полотна такого матеріалу технологічно неможливо спаяти між собою, що, у свою чергу, передбачає можливість виготовлення стелі лише з цільного шматка тканини (без швів). У зв’язку з таким обмеженням ширина рулонів тканини на даний момент становить 5 метрів, що дає можливість монтувати тканинні натяжні стелі в приміщеннях з габаритними розмірами (довжиною кожної стіни) не більше 4,6 метра.

На відміну від тканинних безшовних стель, окремі шматки натяжних стель з полотна ПВХ (шовних) можуть зварюватися між собою. Така можливість дозволяє випускати полотно в рулонах невеликої ширини (від 1,3 метрів), що дуже зручно при транспортуванні. Однак на сьогоднішній день на ринку існують рулони полотен ПВХ завширшки до 5 метрів.

Що таке демпферні натяжні стелі і чи встановлюєте ви такі системи?

Демпферні стелі на даний момент відносяться до преміум-сегменту. Демпферна система — це система кріплення полотна в профіль з використанням демпфера (ущільнювача) спеціального призначення, який міцно фіксує матеріал у паз.

В результаті виходять ідеально чіткі лінії, які не потребують використання вставки або інших маскувальних елементів по периметру.

Ми встановлюємо демпферні системи як із полотнами ПВХ, так і з тканинними полотнами. Уточнити деталі можна у наших менеджерів за телефонами: +38 (096) 572-72-92, +38 (073) 572-72-92.

Якщо ви не знайшли потрібну відповідь, зв’яжіться з нами телефонами: +38 (096) 572-72-92, +38 (073) 572-72-92, і ми обов’язково вам допоможем.