Трекова система освітлення

Трекова система освітлення у натяжних стелях — це сучасна альтернатива звичайним стаціонарним світильникам, які створюють односпрямоване освітлення і жорстко закріплюються у встановлених місцях. Треки дозволяють варіювати світловий потік, а конструкція шинопроводу дає можливість встановлювати світильники в стелю, не порушуючи єдності полотна. Саме тому натяжні стелі з трековою системою освітлення є одним з фаворитів останніх сезонів, поєднуючи у собі функціональність, красу та універсальність застосування.

Зміст

Згорнути Розгорнути
 1. Система трекового освітлення в натяжній стелі: особливості та переваги
 2. Варіанти встановлення трекової системи в натяжну стелю
 3. Види трекових систем освітлення
 4. Питання та відповіді (FAQ)

Система трекового освітлення в натяжній стелі: особливості та переваги

Трекова система освітлення

Трекова система освітлення

До недавнього часу трекові системи були доступні тільки для монтажу в гіпсокартон, але тепер їх можна використовувати і в натяжних стелях.

Трекова система на натяжній стелі

Трекова система на натяжній стелі

Головні переваги, завдяки яким така система освітлення стає все більш популярною:

 1. функціональність — цей тип освітлення дозволяє зробити локальне підсвічування необхідних зон та різні варіанти світлових сценаріїв у приміщенні. На один трек можна встановлювати кілька різних світильників, можна вибрати підвісні або поворотні моделі освітлювальних приладів;
 2. простота — світильники легко пересуваються шинопроводом. Їх легко замінити на освітлювальні прилади іншої температури, спектра, потужності чи форми;
 3. лаконічність — конструкція базової напрямної дозволяє без додаткових елементів закріпити краї полотна всередину треку. Немає необхідності монтувати додаткові планки, щоб приховати місця стиків, немає переходів або відкритих місць закріплення, які порушували б загальний вигляд готової стелі. Завдяки продуманій конструкції базового кріплення матеріал немов утопає в ніші, а вбудований трек зовсім непомітний. Такий метод дозволяє створити відчуття невагомості світильників;
 4. сучасність — трекові системи освітлення знаходяться на вершині популярності. Даний тип часто використовується дизайнерами у житлових та комерційних приміщеннях у сучасному стилі. Лаконічність та строгість такого освітлення чудово поєднуються з мінімалістичними інтер’єрами або інтер’єрами у стилі хай-тек.
Трекова система освітлення на кухні

Трекова система освітлення на кухні

Трекова система освітлення в натяжній стелі включає кілька основних конструктивних моментів:

Далі розглянемо більш докладно варіанти встановлення трекової системи в натяжну стелю.

Варіанти встановлення трекової системи в натяжну стелю

До недавнього часу трекові світильники встановлювалися безпосередньо на основну стелю. Це було універсальним рішенням для офісних і торгових приміщень, але вимагало ідеально рівної базової поверхні. Оздоблювальні роботи забирали немало часу та коштів, та й виглядали такі системи не ідеально.

Поєднання технології встановлення натяжних стель з трековим освітленням дозволяє прискорити процес обробки стелі та отримати в результаті акуратну поверхню сучасного вигляду.

Існує два види встановлення трекових світильників на натяжній стелі:

 1. прихований;
 2. накладний.

Прихований метод

Прихований метод встановлення трекових світильників

Прихований метод встановлення трекових світильників

Принцип встановлення при закритому методі полягає в тому, що на основній стелі майстри компанії «Натяжні стелі Запоріжжя» встановлюють спеціальний профіль, до якого потім кріплять натяжну стелю.

До профілю заздалегідь підводяться дроти електроживлення.

Наступний етап — встановлення шинопроводу та світильників. Заключний — монтаж натяжної стелі.

Накладний метод

Накладний метод встановлення трекових світильників

Накладний метод встановлення трекових світильників

При накладному методі кріплення трекових світильників до початку основних робіт на місці майбутнього розташування шинопроводу встановлюються так звані «заставні»дерев’яні бруси, які відповідають довжині та ширині треку.

Після того, як у приміщенні встановлена натяжна стеля, в місці розташування закладних на поверхні полотна встановлюється трековий світильник.

Цей спосіб менш трудомісткий, достатньо швидкий і доступний за ціною.

Види трекових систем освітлення

У трекових системах освітлення для натяжних стель використовуються світлодіодні світильники, які добре зарекомендували себе у житлових та комерційних приміщеннях.

Вимога до освітлювальних приладів, які встановлюються в трекові системи, це низковольтна робоча напруга 48 В.

Конструкції шинопроводів

Установка світильників компанією «Натяжні стелі Запоріжжя»

Установка світильників компанією «Натяжні стелі Запоріжжя»

Конструкції шинопроводу, які застосовуються в трекових системах освітлення, можуть бути одним із наступних видів:

 1. з магнітним кріпленням — освітлювальні прилади кріпляться на шинопроводі завдяки магнітному тяжінню;
 2. з механічним кріпленням — світильники встановлюються у спеціальних напрямних, якими потім їх можна переміщати.

Компанія «Натяжні стелі Запоріжжя» використовує у своїй роботі світильники українського виробника LUMOF та китайські системи трекового освітлення, призначені для встановлення саме в натяжних конструкціях.

Всі трекові системи, які встановлюються майстрами компанії «Натяжні стелі Запоріжжя», мають необхідні сертифікати та безпечні в експлуатації. Їх можна встановлювати у житлових приміщеннях, у тому числі вітальнях, спальнях, дитячих, гардеробних, передпокій та будь-яких інших кімнатах, де необхідно створити практичне та неординарне освітлення.

Незалежно від різновиду трекових систем та освітлювальної техніки, монтаж натяжних стель з таким варіантом освітлення здійснюється за один робочий день.

Питання та відповіді (FAQ)

Яка ціна натяжної стелі з трековою системою освітлення?

Вартість натяжної стелі з трековою системою освітлення залежить від кількох факторів:

 • площі та геометрії приміщення;
 • виду стельового полотна;
 • моделі та типу трекового освітлення;
 • конструкції шинопроводу;
 • кількості світильників тощо.

Орієнтовну вартість «від» можна дізнатися у менеджерів компанії «Натяжні стелі Запоріжжя», залишивши запит на сайті або подзвонивши за телефонам: +38 (096) 572-72-92, +38 (073) 572-72-92.

Яку кількість світильників можна використовувати у трековому освітленні?

Теоретично в трекову систему можна встановити рівно стільки освітлювальних приладів, скільки вміщує шинопровід. Все залежить від цілей та дизайнерського рішення.

Наскільки пожежобезпечна трекова система?

Профілі, освітлювальне обладнання та інші комплектуючі, які використовуються для монтажу трекових систем, відповідають усім нормам пожежної безпеки. Використовуються світильники з низьковольтною робочою напругою до 48 В. При установці світлодіодних світильників у трековій системі на натяжні стелі нагріву полотна немає.

Чи існують криволінійні трекові світильники?

Подібний тип світильників існує. Залежно від дизайнерського рішення фахівці компанії «Натяжні стелі Запоріжжя» виготовлять систему з урахуванням побажань замовника. На всі запитання ви можете отримати вичерпну відповідь у наших консультантів.

Чи можна зробити так, щоб на трековому світильнику працювали одночасно не всі точки?

Так, це можливо. За бажанням замовника дизайнери компанії «Натяжні стелі Запоріжжя» можуть розробити різні варіанти світлового рішення, доповнивши конструкцію дистанційним пультом управління.

Трекові системи можна встановлювати на будь-яких натяжних стелях, і плівкових, і тканинних?

Так, демпферна система, що лежить в основі конструкції треку, дозволяє встановлювати трекову систему освітлення на натяжні стелі як з ПВХ полотен, так і тканинні.